O projektu

O-projektuProjekt Zachráněnky se zrodil tou dobou, kdy se narodila moje dcera Tonička. Když jsem zjistila, že čekáme holčičku, ihned jsem snesla z půdy své staré panenky z dětství. Začala jsem je opravovat, abych jí je jednou mohla dát. Začalo mě to bavit a zároveň díky záchraně sběratelských panenek jsem měla možnost si přivydělat na mateřské. Všimla jsem si však, že spousta panenek, které nejsou pro sběratele žádané končí nevyužité. Většinou totiž děti chtějí dostat hračku novou a rozbalit si ji. Přitom stačí dát jim trochu té lásky a péče. Někdy stačí pořádně omýt, někdy dát nové baterie, někdy zašít šatičky, někdy opravit vlasy a někdy také vše zmíněné.

A tak se zrodily první Zachráněnky. Cílem tohoto projektu je nejen využít něco starého a vnést mu nový život, ale zároveň pomoci všem zůčastněným tohoto procesu. Na začátku je rodina, která buď prodá, nebo daruje panenky. Potom je tu náš tým, který panenky opraví, umeje, zachrání vlasy a vybere šatičky, zabalí a připraví pro Vás. Panenka tak dostane celkem luxusní wellnes :-) a na konci celého procesu je ,,jako nová,,. Je pravda, že není možné každou panenku zachránit tak, aby vypadala jako když právě vyšla z továrny. Ovšem je opravena s láskou a jak jen to je možné. Některé panenky jsou opravené během chvíle, některé zaberou hodiny a hodiny času. Výsledek? Panenka, která je zachráněna a zabalena tak, aby udělala radost všem dětem.

Obal samotný je připraven tak, aby šel znovu zužitkovat. Krabice může sloužit jako dárková krabice znovu, dekorace uvnitř je také znovu využitelná, jelikož není ke krabici přilepena.

Maminky, které se na záchraně podílejí jsou na mateřské dovolené a mají tedy možnost přivydělat si z domova. V tuto chvíli je nás opravdu pár, ale věříme že tento koncept bude růst, nabídka se bude zvětšovat a radosti ze Zachráněnek přibývat.

Nákupem Zachráněnky pomáháte nejn využít něco, co by ve věšině případů končilo jako odpad, ale i českým maminkám, které se na projektu podílí.

Ing. Eva Hubová

zakladatelka projektu Zachráněnky